Rzeka San- Dolny Odcinek

 

Dolina Sanu na odcinku od Przemyśla do Sandomierza stanowi korytarz komunikacyjny, którym biegną droga krajowa 862 i linia kolejowa Przemyśl–Rozwadów. W dolinie dolnego Sanu leżą Jarosław, Radymno, Przeworsk, Sieniawa, Leżajsk, Krzeszów, Ulanów (stolica flisaków), Rudnik nad Sanem, Nisko i Stalowa Wola. W dolinie górnego Sanu leżą Lesko, Zagórz, Sanok, Dynów i Przemyśl. Jak większość naszych dolin rzecznych, również i San zagrożony jest planami hydrotechnicznymi na całej długości swojej doliny i koryta. Ta część doliny charakteryzuje się dużym udziałem łąk kośnych, lasów łęgowych, olsów bagiennych, a także starorzeczy, szuwarów i turzycowisk. San przez ostatni czas przyciąga coraz więcej ludzi pragnący zmierzyć się z rybą której jest coraz więcej ! Ma także bogate podłoże historyczne które naprawdę jest bardzo Ciekawe. Przez ostatni czas powstaje coraz więcej kamienistych tam, ciekawych opasek, spotkać można piękne przelewy, zachody słońca, i piękne ryby nie pozostaje mi nic innego jak tylko - ZAPRASZAM !

Szczególnie polecane odcinki w miejscowości Stalowa Wola :

Odcinek za Oczyszczalnią Ścieków Stalowa Wola

Zwany przez Miejscowych "Śmierdziel", nazwa ta wzięła się z tąd, że ten odcinek znajduje się za Oczyszczalnią Ścieków w Stalowej Woli. Odcinek ten obfituje w bolenie, okonie, szczupaki, nocne sumiki, oraz czasem sandacze. Każdy miłośnik spinningu znajdzie na nim coś dla Siebie. Najlepszymi okresami połowu drapieżników są miesiące Sierpień, oraz Wrzesień. Potwierdzając autentyczność tych okresów przedstawię zdjęcia złowionych ( i wypuszczonych ! ) ryb, ale to na końcu. Łowisko umilają liczne tamy znajdujące się na tym odcinku, znajdziemy na nim również plaże (przy niskim stanie wody), drzewa, Metalowe płyty.

Jak dojechać na ten odcinek ?

Najlepszą drogą którą można dojechać jest zjazd po obwodnicy w dół, z późniejszym skrętem w prawo (gdy jedziemy od ulicy Jana Pawła II), następnie kierujemy się polną dróżką cały czas do przodu aż do samej rzeki San. Gdy już dojdziemy nad rzekę wyprawiamy się (na piechotkę) w stronę oczyszczalni jest tam ścieżka wydeptana także nie ma problemu z przeprawieniem się. Później gdy już przejdziemy wzdłuż drzew spotkamy skręt w lewo, idziemy tą ścieżką i dochodzimy na wprost tamy, gdy wejdziemy na nią ujrzymy cały urok odcinka. Dużo tam, krzaków etc. taka Dzika Przyroda która sprzyja każdemu spinningiście.

Popularna Ciepła

Zwana jak wyżej napisałem "Ciepła", nazwa ta wzięła się z tego, że ten odcinek znajduje się przy Elektrowni Stalowa Wola. Odcinek ten obfituje w bolenie, okonie, szczupaki, i inne kończąc na Białej Rybie która przez ostatni czas przyniosła wiele miłych niespodzianek. Każdy miłośnik spinningu oraz Gruntu czy spławika znajdzie na nim coś dla Siebie. Łowisko umilają liczne tamy znajdujące się na tym odcinku, oraz słynny Ciepły wodospadzik.

Przelew
Magiczne miejsce. Przez ostatni sezon szczególnie umiłowane miejsce spotkać tam można zamkniętą z jednej strony klatkę w której w zasadzie pływają okonie i szczupaki niezbyt pokaźnych rozmiarów za to cała zabawa zaczyna się po jej drugiej stronie już na otwartym Sanie przeważające gatunki ryb : Boleń, Kleń. Padały tam piękne okazy właśnie Rap i Kleni.


Kilka fotografii :